2025. március 24-től – 28-ig a Digitális Témahéten az egészséges életmóddal foglalkoztunk.
Gimnáziumunk osztályai digitális kultúra, biológia, fizika, természettudomány, angol és német nyelv, testnevelés, osztályfőnöki és magyar nyelv tantárgyakból vettek részt rendhagyó órákon. Digitális eszközök segítségével oldottak meg a témához kapcsolódó feladatokat. Tanáraink az órák összeállítása során különös figyelmet fordítottak arra, hogy a diákok a mindennapokban is használható tudást szerezzenek.

A témahét előkészítéseként pályázatot írtunk ki digitális plakát készítésére, „Egészséges életmód – Tudatosan a jövőért” címmel. A beérkezett pályamunkákat az iskola aulájában nyomtatott formában állítottuk ki és a legjobb hármat „egészséges” jutalommal értékeltük.
9. és 10. osztályos tanulóink digitális kultúra tanórán prezentációkat készítettek a vitaminokról, illetve digitális rajzoló program segítségével mutatták meg kreatív ötleteiket a témához kapcsolódóan.

Fizika, biológia és osztályfőnöki órán internetes keresés segítségével egészséges heti étrendet állítottak össze megadott szempontok alapján.
Az idegen nyelvi érettségi témái közé tartozik az egészség, sport, egészséges életmód. Angol és német nyelvi órákon interaktív feladatokkal tették szemléletessé a szaktanárok e témák feldolgozását minden évfolyamon.

A 10. A osztály tanulóinak fele testnevelés órán egy spinning edzésen vehetett részt, ahol a sportolás közben okosórájuk mérte többek között pulzusukat és kilokalória vesztésüket. Ezen adatokat fizika órán dolgoztuk fel, ahol a kirajzolt grafikonokat is elemeztük, illetve következtetéseket vontunk le. A tanórákon létrehozott munkákból az aulában kis kiállítást rendeztünk be.
9., 10. és 11. évfolyamosaink biológia órákon 3 előadót is meghallgathattak a témahéten. Gimnáziumunk védőnője, illetve két öregdiákunk tisztelt meg bennünket, hogy az egészséges életmód témájában digitális eszközök segítségével tartott előadást. Tornyos Ádám orvostanhallgató a pihentető alvásról érdekes, interaktív beszámolóját hallgatta figyelmesen a 9.b és a 10.a osztályunk. Sok új információ derült ki, többek között választ kaphattunk arra, mikor ideális elaludni, mennyit is kellene egyfolytában aludni, és mit kellene tenni abban az esetben, ha megébredünk. Boldizsár Eszter gyógytornász a 10.a osztály tanulóinak hívta fel figyelmét a helyes testtartásra, a helyes légzésről keringő tévhitekre, majd tantermi keretek közt mutatott néhány gyakorlatot, melyet a diákok akár egy szünetben, vagy óra alatt is meg tudnak csinálni, saját maguk felfrissítése érdekében. Iskolánk védőnője, Darázsné Pass Ildikó a 9.a osztály számára tartott órát a káros szenvedélyekről, amelyek a mai világban mindenhol ott vannak. Felhívta figyelmüket a bennük lévő káros anyagokra, és a rövid, illetve hosszútávú negatív hatásaikra. Mindannyiuknak köszönjük a közreműködést és az érdekes, értékes információkat.

Digitális Témahetünk sokszínű anyagának és annak feldolgozásának célja az volt, hogy ösztönözze fiataljainkat az egészséges életmód fontosságára, legyen szó mozgásról, táplálkozásról, mentális jól-létről vagy egyensúlyról a mindennapokban.
Hideg Tímea és Svajdáné Bakóczai-Ihrig Zsuzsanna szaktanárok írása

