Simon Attila fotográfus Budapesten született, s pár éve költözött az Őrségbe. Először gimnazista korában vette kezébe a fényképezőgépet, fotózás iránti szenvedélye azóta is tart. Március 27-én médiaismeret órán volt vendég előadónk. Néhány bemutatkozó képet is hozott magával. Mottóként a következőt fogalmazta meg: más szemmagasságból megörökíteni a világot. Ezt bizonyítva volt itt fotó 30 m magas daruból készítve, vagy akár a fotóstáskán állva.
Tavaly az Amerikai Egyesült Államok Nemzeti Parkjaiban fotózott. Öccsével bejárták többek között a Yosemite, a Bryce Canyon, valamint az Arches Nemzeti Parkot. A több ezer képből, melyeket ezeken a csodás helyeken készített, 150-et válogatott ízelítőként számunkra. Mindegyik fotónak elmesélte történetét, elképesztő körülményeit. Megdöbbentő dolgokat tudhattunk meg. Számomra a legérdekesebb információ az volt, ha valaki egy amerikai nemzeti parkban szemetel vagy ételmaradékot hagy az autóban, 5000 dollárt kell fizetni. A medvék ugyanis rögtön lecsapnak ezekre, s óriási károkat tudnak okozni mohóságukkal nemcsak a személyes holmikban, hanem a nemzeti park értékeiben is.
A fotóiról világosan kitűnik, hogy mi emberek milyen kicsik is vagyunk ebben a nagy világban. A képei önmagukért beszélnek. A fotózásnak hála eljuthatott olyan mesés helyekre, melyeken mi csak ámultunk és bámultunk.
Az amerikai élménybeszámoló mellett egy makrofotó kiállítással is érkezett iskolánkba, amellyel a körülöttünk levő világ apró részleteit hozta közelebb hozzánk. Érdekes volt hallani, hogy ehhez milyen speciális optikát és beállítást használt. Az alig észrevehető dolgokat örökítette meg, mint például egy paradicsommagot, egy virágszirmot. Érdemes nyitott szemmel járni. Tudom tanácsolni mindenkinek, akit csak egy picit is vonz a fotózás, a természet, térjen be a gimnáziumba, s tekintse meg az iskola galériájában berendezett kiállítást. Soha nem látott szemszögből tekinthet a megörökített tárgyakra, és életre szóló élményben lehet része.
Gazsi Margaréta